Wysiłkowe czy naglące? Rozpoznaj rodzaj NTM
Incydenty związane z nietrzymaniem moczu można wyleczyć – wystarczy podjąć właściwą terapię. Aby skorzystać z formy leczenia za pomocą elektrostymulacji, należy poprawnie zdiagnozować występującą u siebie formę nietrzymania moczu. W tym celu przygotowaliśmy krótką tabelę, zawierającą bardzo proste pytania. Na podstawie odpowiedzi, możesz samodzielnie postawić diagnozę. Prosimy zaznaczyć te odpowiedzi, w których uważasz, że odpowiedź jest twierdząca.
Tabela: Auto-diagnoza określająca formę nietrzymania moczu
Grupa A | Grupa B |
Do incydentów nietrzymania moczu dochodzi gdy:
|
Do incydentów nietrzymania moczu dochodzi gdy:
|
Odpowiedzi tylko w grupie A:
Jeżeli Twoje incydenty związane z nietrzymaniem moczu znajdują się tylko w grupie A, to masz problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, zatem przy stosowaniu elektostymulacji w urządzeniach Myobravo bądź BioBravo używaj tylko programów przeznaczonych do terapii wysiłkowego nietrzymania moczu.
Odpowiedzi tylko w grupie B:
Jeżeli Twoje incydenty związane z nietrzymaniem moczu znajdują się tylko w grupie B, to masz problem z naglącym nietrzymaniem moczu, tzw. nietrzymanie moczu z parcia, zatem przy stosowaniu elektostymulacji w urządzeniach Myobravo bądź BioBravo używaj tylko programów przeznaczonych do terapii naglącego nietrzymania moczu.
Odpowiedzi zarówno w grupie A, jak i w grupie B:
Jeżeli Twoje incydenty związane z nietrzymaniem moczu znajdują się częściowo w grupie A oraz w grupie B to masz problem z mieszanym nietrzymaniem moczu, zatem przy stosowaniu elektostymulacji w urządzeniach Myobravo bądź BioBravo używaj tylko programów przeznaczonych do terapii mieszanej formy nietrzymania moczu.