ntm24 » Nietrzymanie » Rodzaje nietrzymania moczu (NTM)

Rodzaje nietrzymania moczu (NTM)

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jeżeli zdarza Ci się, że podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, uprawiania sportu, kichania lub kaszlenia dochodzi do oddania nawet niewielkiej ilości moczu lub też jeżeli podczas wchodzenia po schodach lub sprzątania dochodzi do wycieku moczu to twoim problemem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Początkowo niekontrolowana utrata moczu następuje przy znacznym wysiłku, z czasem jednak problem pogłębia się i wyciek moczu występuje nawet w trakcie chodzenia.

Ta przypadłość najczęściej dotyka kobiet, szacuje się że około 50% kobiet miało do czynienia z nietrzymaniem moczu w jakimś okresie swojego życia. Problem ten nasila się znacznie po 65 roku życia, sporo kobiet cierpi z tego powodu także po porodzie (zobacz: Problem nietrzymania moczu po porodzie).

Nietrzymanie moczu z parcia

Jeżeli zdarza Ci się, że odczuwasz silną potrzebę natychmiastowego oddania moczu i jeżeli zwykle w ciągu kilku sekund dochodzi do jego wypływu, jeżeli musisz wychodzić do toalety kilka a nawet kilkanaście razy dziennie (częste oodawanie moczu), a także kilka razy w nocy, jeżeli do nagłego, intensywnego parcia, którego następstwem jest wyciek moczu dochodzi w niektórych sytuacjach, np. gdy zmieniasz nagle pozycję ciała, gdy słyszysz niektóre dźwięki, w trakcie stosunku płciowego, a nawet podczas orgazmu, to twoim problemem jest nietrzymanie moczu z parcia i tzw. pęcherz nadreaktywny.

Mieszana forma nietrzymania moczu

Jeżeli obserwujesz u siebie objawy opisane w obu powyższych akapitach, to znaczy, że dochodzi do mimowolnego wycieku moczu podczas uczucia nagłego silnego parcia a także zdarza się, że obserwujesz wyciek moczu podczas ćwiczeń, kaszlenia lub kichania, to twoim problemem jest mieszana forma nietrzymania moczu.

Dzięki elektrostymulacji możesz całkowicie wyleczyć się z problemu. (Zobacz: Elektrostymulacja w leczeniu NTM). Wystarczy systematycznie, codziennie przez okres kilku tygodni, stosować terapię urządzeniem MyoBravo bądź BioBravo z użyciem odpowiedniego programu.


Przeczytaj także:


Pytania? Zostaw swój e-mail bądź telefon, a nasz ekspert skontaktuje się z tobą.