ntm24 » Pytania » Kiedy i ile razy należy poddać się terapii, aby były efekty?

Kiedy i ile razy należy poddać się terapii, aby były efekty?

Zgodnie z zaleceniami lekarzy terapia poprzez elektrostymulację za pomocą urządzenia BioBravo powinna być wykonywana regularnie przynajmniej raz dziennie.

Czas trwania terapii nie powinien być krótszy, niż czas trwania jednego programu odpowiedniego dla występującej u użytkowniczki formy nietrzymania moczu.
 

Najlepsze efekty osiąga się w trakcie codziennej elektrostymulacji wykonywanej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
 

Kiedy terapia wykonywana jest regularnie dwa razy dziennie pierwsze efekty są zauważalne już po miesiącu wykonywania sesji z elektrostymulatorem BioBravo. Zaleca się jednak aby nie przerywać terapii po zaobserwowaniu pierwszych efektów - nawet bardzo zadowalających.
 

Terapię należy prowadzić przez okres przynajmniej 3 miesięcy.


Jeżeli prowadzona regularnie trzymiesięczna terapia nie przyniesie żadnych efektów, co zdarza się w bardzo niewielu przypadkach, należy uznać, że postać nietrzymania moczu i osłabienia mięśni dna miednicy jest wysoko zaawansowana, przez co nie poddaje się terapii poprzez elektrostymulację. W każdym przypadku nietrzymania moczu i osłabienia mięśni dna miednicy powinna być jednak podejmowana próba rehabilitacji, gdyż zawsze występuje szansa uniknięcia trudnych zabiegów operacyjnych


Przeczytaj także:


Pytania? Zostaw swój e-mail bądź telefon, a nasz ekspert skontaktuje się z tobą.