ntm24 » Pytania » Jak utrzymywać higienę sondy?

Jak utrzymywać higienę sondy?


Optymalne efekty elektrostymulacji w przypadku nietrzymania moczu u kobiet osiągane są za pomocą terapii wykonywanej elektrostymulatorem BioBravo oraz dołączaną w zestawie sondą dopochwową.

 

Dzieje się tak dlatego, iż sonda dopochwowa przekazuje impuls elektryczny bezpośrednio w okolice mięśni, których osłabienie powoduje incydenty nietrzymania moczu (dla wzmocnienia efektów można równocześnie wykorzystywać elektrody naskórne naklejane w części lędźwiowej kręgosłupa - również w zestawie).

Po każdej sesji terapii za pomocą sondy dopochwowej należy ją odpowiednio wyczyścić. Zaleca się przemycie sondy ciepłą wodą i wytarcie jej do sucha. Zabieg taki należy wykonywać po każdej sesji elektrostymulacji.

 

W celu utrzymania higieny sondy nie należy nakładać na nią prezerwatyw jednorazowych, gdyż  za ich sprawą przewodzenie prądu przez sondę zostanie ograniczone lub wyeliminowane. Należy również pamiętać, że sonda dopochwowa stanowi osobistą część każdego elektrostymulatora i może być wykorzystywana jedynie przez jedną osobę. 


Przeczytaj także:


Pytania? Zostaw swój e-mail bądź telefon, a nasz ekspert skontaktuje się z tobą.