ntm24 » Elektrostymulacja » Elektrostymulacja w leczeniu NTM

Elektrostymulacja w leczeniu NTM

Elektrostymulacja w leczeniu różnych form nietrzymania moczu jest znana lekarzom od dawna. Pobudzane za pomocą impulsów mięśnie dna miednicy po kilku tygodniach regularnego stosowania ulegają znacznemu wzmocnieniu.

 

Do tej pory jednak terapia za pomocą urządzeń medycznych przeznaczonych do elektrostymulacji nie była powszechnie stosowana, ponieważ wymagała codziennych wizyt w ośrodkach prowadzących takie terapie.„Z naukowego punktu widzenia konieczne są ćwiczenia odpowiednich mięśni. Niestety wiele osób ma problem z wykonywaniem ćwiczeń, zwłaszcza z systematycznością. Tylko 30% pacjentek rzeczywiście ćwiczy mięśnie dna miednicy – czyli te strategiczne z punktu widzenia prawidłowego wydalania moczu. Pozostałe pacjentki albo uruchamiają niewłaściwe mięśnie, albo nie robi tego systematyczne. W Polsce nie istnieje funkcja fizjoterapeuty, który mógłby indywidualnie pracować z pacjentką z problemami czynnościowymi dna miednicy. Dlatego elektrostymulatory bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w rehabilitacji - włożona odpowiednio sonda i ustawiony program robią za nas całą pracę – jedyne o czym musi pamiętać kobieta to systematyczność – trzeba korzystać z urządzenia codziennie.” - mówi prof. zw. dr hab. med Tomasz Rechberger.

(zobacz wywiad: Elektrostymulatory - przełom w leczeniu NTM, wywiad z prof. zw. dr hab. med Tomaszem Rechbergerem)


Terapia za pomocą elektrostymulatorów BioBravo czy MyoBravo, daje kobiecie pełen komfort użytkowania – nikt nie musi wiedzieć o twoim problemie, ani o stosowanej terapii. Elektrostymulatora używasz w domu, w odpowiednim dla siebie czasie, w sprzyjających, komfortowych warunkach. Dzięki temu terapia przebiega z korzyścią także dla samopoczucia kobiety.

Elektrostymulacji nie należy się bać – stosowany w terapii prąd jest o niskiej częstotliwości, poza tym urzadzenia mają wbudowane systemy zabezpieczeń.  Jest to metoda łatwa w użyciu, nie sposób tutaj się pomylić, o ile rodzaj nietrzymania moczu zostanie prawdłowo zdiagnozowany, oraz będziesz przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji obsługi.


Jeżeli jeszcze nie wiesz, który rodzaj nietrzymania moczu dotyczy ciebie, skorzystaj z naszego testu do autodiagnozy.Elektrostymulacja w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu:

 

  • jest całkowicie bezpieczna
  • jest skuteczna
  • przynosi efekty przy regularnym, codziennym stosowaniu
  • jest zupełnie bezbolesna
  • powoduje przyjemne odczucia poprzez uwalnianie endorfin
     

 


Przeczytaj także:


Pytania? Zostaw swój e-mail bądź telefon, a nasz ekspert skontaktuje się z tobą.