Do tej pory jednak terapia za pomocą urządzeń medycznych przeznaczonych do elektrostymulacji nie była powszechnie stosowana, ponieważ wymagała codziennych wizyt w ośrodkach prowadzących takie terapie.
„Z naukowego punktu widzenia konieczne są ćwiczenia odpowiednich mięśni. Niestety wiele osób ma problem z wykonywaniem ćwiczeń, zwłaszcza z systematycznością. Tylko 30% pacjentek rzeczywiście ćwiczy mięśnie dna miednicy – czyli te strategiczne z punktu widzenia prawidłowego wydalania moczu. Pozostałe pacjentki albo uruchamiają niewłaściwe mięśnie, albo nie robi tego systematyczne. W Polsce nie istnieje funkcja fizjoterapeuty, który mógłby indywidualnie pracować z pacjentką z problemami czynnościowymi dna miednicy. Dlatego elektrostymulatory bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w rehabilitacji - włożona odpowiednio sonda i ustawiony program robią za nas całą pracę – jedyne o czym musi pamiętać kobieta to systematyczność – trzeba korzystać z urządzenia codziennie.” - mówi prof. zw. dr hab. med Tomasz Rechberger.
(zobacz wywiad: Elektrostymulatory - przełom w leczeniu NTM, wywiad z prof. zw. dr hab. med Tomaszem Rechbergerem)
Terapia za pomocą elektrostymulatorów BioBravo czy MyoBravo, daje kobiecie pełen komfort użytkowania – nikt nie musi wiedzieć o twoim problemie, ani o stosowanej terapii. Elektrostymulatora używasz w domu, w odpowiednim dla siebie czasie, w sprzyjających, komfortowych warunkach. Dzięki temu terapia przebiega z korzyścią także dla samopoczucia kobiety.
Elektrostymulacji nie należy się bać – stosowany w terapii prąd jest o niskiej częstotliwości, poza tym urzadzenia mają wbudowane systemy zabezpieczeń. Jest to metoda łatwa w użyciu, nie sposób tutaj się pomylić, o ile rodzaj nietrzymania moczu zostanie prawdłowo zdiagnozowany, oraz będziesz przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji obsługi.
Jeżeli jeszcze nie wiesz, który rodzaj nietrzymania moczu dotyczy ciebie, skorzystaj z naszego testu do autodiagnozy.